Вінчання в Києві | Таїнство вінчання | важливі моменти

Як проходить вінчання?

Таїнство вінчання молодих: правила конфесій і підготовка до торжества

Вінчання в церкві – відповідальний крок, до якого потрібно підходити виважено і раціонально. Мало відчувати закоханість на момент укладення шлюбу, потрібно бути впевненим, що почуття любові, поваги і шани не пройдуть з роками, а стануть тільки міцнішими і стабільнішими.

Якщо в РАГСі розірвати офіційний шлюб можна без особливих наслідків, то весілля перед Богом допускає розлучення тільки у виняткових випадках. Плануючи обряд вінчання, врахуйте тонкощі підготовки до заходу, щоб важливий момент не обернувся труднощами і не зіпсував враження від церемонії.

Підготовка до таїнства вінчання

Перед укладенням церковного шлюбу потрібно визначитися, в якому місці відбудеться таїнство. Для цього потрібно прогулятися по місту, подивитися церкви, зайти всередину і поставити свічки в тому храмі, який сподобався. При вході усередину повинно з’явитися відчуття умиротворення, на душі має стати добре і спокійно.

Переговорите з батюшкою, він розповість, якою має бути підготовка до вінчання, на які моменти варто звернути особливу увагу. На проведення обряду слід записуватися заздалегідь. Як правило, такий термін становить кілька тижнів. Але, якщо ви хочете здійснити вінчання в якусь певну дату, слід подбати про це завчасно.
Обговоріть з батюшкою окремі нюанси церемонії:

  • скільки триває процедура, які ролі відводяться учасникам;
  • які речі слід принести з собою з дому;
  • чи можна проводити фото- і відеозйомку для сімейного архіву.

Вінчання – це таїнство, але сьогодні церква прихильно ставиться до того, що молоді хочуть залишити фотографії та відеозйомку собі на пам’ять, щоб згодом переглядати кадри сімейного архіву. Обряд проводиться за гроші, тому вартість процедури і ціну необхідних для неї атрибутів краще уточнити відразу, щоб не потрапити в халепу при розрахунку. Також варто уточнити, чи є додаткові послуги, які ви можете замовити. Такі, як наприклад, дзвін у дзвони або спів церковного хору.

Як вибрати свідків (поручителів) для вінчання

Вибір поручителів – не менше відповідальний захід, ніж визначення дати церемонії. Зазвичай їх вибирають з числа близьких людей, яким можна довірити участь в такій важливій для вас події. Обидва свідки повинні бути хрещеними. Церква виступає різко проти вибору поручителів з числа розлучених людей, а також пар, які живуть без зобов’язань. Ці люди повинні бути духовно близькі до пари і готові надати допомогу при першій необхідності.

Що потрібно для проведення обряду вінчання?

Дізнатися, що потрібно для вінчання, можна у батюшки, який розповість про всі моменти найбільш докладно. До обов’язкових атрибутів відносяться:

обручки для нареченого і нареченої;

свічки для вінчального обряду;

ікони для вінчання (з зображеннями Христа і Святої Богородиці);

білосніжний рушник, на який молодята будуть вставати під час церемонії;

дві хусточки для тримання свічок.

Рушник потрібно зберегти, бажано нікому не давати до нього торкатися. Це символ життєвої дороги, по якій разом повинні пройти подружжя. Ми рекомендуємо зберегти вінчальні свічки з проведення весілля, щоб під час важких душевних ситацій, що навалилися на сім’ю проблем запалювати їх з проханням про допомогу до Бога.

Вінчання в різних конфесіях: основні відмінності

Обряд вінчання проходить у відповідності зі своїми особливостями в залежності від віри, до якої належить пара:

Вінчання в православній церкві передбачає, що перед ним відбувся офіційний шлюб в РАГСі. Записуватися на проведення потрібно не пізніше, ніж за 2-4 тижні. Напередодні самої події молоді тримають семиденний пост, а в день заручення сповідаються і причащаються. На тілі нареченого і нареченої обов’язкові хрестики.

Вінчання в католицизмі проходить по більш вільним правилам. Віруючий може з’єднуватися узами шлюбу навіть з людиною невіруючою або представником іншої конфесії. Розірвання шлюбу віра не допускає, однак у випадках рідкісного винятку може дати благословення. Молодята сидять поруч зі свідками, а наречену до вівтаря виводить батько.

Іудейське весілля – як проходить вінчання або хула у іудеїв мало хто знає. На церемонії наречена повинна зануритися в мікву (спеціальний водойму), а напередодні свята молодята не повинні їсти і пити. Рабин з нареченим і представником нареченої складають Кетуба або свідоцтво про шлюб, що є сучасним прообразом контракту між молодими. Потім обряд проводиться під покривалом, кінці якого тримають гості.

Не можна обійти стороною ісламські шлюби. Організація весілля в мусульманській сім’ї відбувається тільки за домовленістю між батьками. Весіллю передує весілля сватання, коли молоді зустрічаються один з одним. Обряд одруження називається нікях, проходить в мечеті, де підтверджується згода на шлюб з боку нареченого і нареченої. За майбутню дружину жених виплачує її сім’ї калим і дарує їй подарунок (махр) під час церемонії.

Одяг для вінчання

Якщо з правилами вінчання в церкві ми розібралися, то на виборі вбрання варто зупинитися окремо. Ця тема повинна бути добре вивчена перед покупкою речей. Рекомендується вибирати плаття для вінчання нижче колін без глибокого вирізу і відвертого декольте.

У разі, якщо всі ці елементи на шлюбному вбранні є, можна прикрити їх хусткою або палантином. Перевага віддається сукням білого, кремового, айворі тонів. Наречена зобов’язана входити до церкви з покритою головою. Взуття підійде будь-яке, але краще вибирати зручну колодку і невисокий каблук, так як на ногах доведеться провести багато часу. Косметику використовувати не треба. В крайньому випадку допускається трохи підвести очі.

Наречений повинен бути в класичному костюмі без головного убору. Колір вибирається будь-який, проте неприпустимі кричущі відтінки. Якщо вам потрібна організація вінчання, але ви не знаєте, з чого почати, зверніться в весільне агентство BestDayEver.